Logga in

Organisation

Essverk har huvudkontor och anläggningar i Ludvika, företaget har totalt cirka 35 anställda. 

 

Ledning:

Namn  Position E-post  Telefon
Jörgen Sjöberg  VD, projekt- och försäljningsansvarig jorgen.sjoberg@essverk.se  0240-920 04 
Nina Brickman Ekonomi, administration nina.brickman@essverk.se  0240-920 05 
Daniel Melin Produktionschef daniel.melin@essverk.se  0240-920 02 
Samid Houdzic Produktion, skärande bearbetning samid.hodic@essverk.se
0240-920 07
Robin Malmqvist Produktion aluminium
0240-920 03
Fredrik Laritz
Kvalitetchef fredrik.laritz@essverk.se 072-541 00 72
Martin Alatalo
Order/Inköp
martin.alatalo@essverk.se 072-517 51 15
Roger Johansson Service och reservdelar roger.johansson@essverk.se 070-287 11 19
Roger Gustavsson Konstruktion roger.gustavsson@essverk.se 070-659 92 46
Anders Ericsson Produktionsledare svets   073-075 35 48
Magnus Johansson Produktionsledare svets magnus.johansson@essverk.se 073-338 56 63
Joakim Hellden
Logistik joakim.hellden@essverk.se
072-226 63 70
Tomas Trogen Elektriker tomas.trogen@essverk.se 070-271 26 66